Березовичівський заклад дошкільної освіти
"Теремок" Зимнівської сільської ради
Колективний договір між дошкільним навчальним закладом і трудовим колективом Березовичівського дошкільного навчального закладу укладено відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди". Повноваження трудових колективів регулюються главами II "Колективний договір", ХVІ-А "Трудовий колектив", статтями 52, 140, 142, 152, 153, 223, 252 КЗпП України, законами України "Про охорону праці", "Про колективні договори і угоди", "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".
Розділ 1.
Загальні положення.
Визнаючи даний колективний договір нормативним актом, на підставі якого здійснюватиметься регулювання соціально-економічних питань, виробничих і трудових відносин, сторони домовились про наступне:
1. Цей колективний договір укладено на 2013 – 2019 роки.
2. Колективний договір схвалений загальними зборами трудового
колективу протокол номер № 1 від 15 лютого 2013 року.
3. Цей колективний договір діє до прийняття нового.
4. Сторонами колективного договору є:
- адміністрація дошкільного навчального закладу с. Березовичі в особі завідувача, Цихоцької Руслани Миколаївни, що представляє інтереси власника і має відповідні повноваження;
- представник трудового колективу, Томчук Валентина Григорівна яка відповідно до Закону України «Про трудові колективи» ст.6 представляє інтереси працівників дошкільного навчального закладу с.Березовичі в галузі виробництва, побуту, культури.
5. Завідувач дошкільного навчального закладу с. Березовичі
визнає єдиним повноважним представником усіх працівників дошкільного навчального закладу с. Березовичі представника від трудового колективу
в колективних переговорах.
6. Сторони зобов'язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності й аргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань соціально-економічних і трудових відносин.
7. Положення цього колективного договору діють безпосередньо і є обов'язковими для дотримування адміністрацією та працівниками Березовичівського дошкільного навчального закладу.
8. Дія колективного договору поширюється на всіх працівників дошкільного
навчального закладу.
9. Зміни та доповнення до цього колективного договору вносяться в обов'язковому порядку у зв'язку зі змінами чинного законодавства, Генеральної, галузевої, регіональних угод з питань, що є предметом колективного договору, та з ініціативи однієї із сторін після проведення переговорів (консультацій) та досягнення згоди і набувають чинності після схвалення загальними зборами працівників.
10. Пропозиції кожної із сторін щодо внесення змін і доповнень до колективного договору розглядаються спільно, відповідні рішення приймаються у 3-денний строк з дня отримання іншою стороною.
11. Жодна зі сторін, що уклали цей колективний договір, не може протягом усього строку його дії в односторонньому порядку приймати рішення, що змінюють норми, положення, зобов'язання колективного договору або припиняють їх виконання.
12. Після схвалення проекту колективного договору уповноважені представники сторін у термін 5 днів підписують колективний договір.
Після підписання колективний договір спільно подається для повідомної реєстрації в управління праці та соціального захисту.
Через 5 днів після реєстрації колдоговір доводиться до відома працівників ДНЗ.
Розділ II. Виробничі та трудові відносини.
Адміністрація зобов'язується:
1. Забезпечити ефективну діяльність дошкільного навчального закладу, виходячи з фактичних обсягів фінансування, та раціональне використання позабюджетних коштів для підвищення результативності роботи закладу, поліпшення становища працівників.
2. Забезпечити розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази ДНЗ, створення оптимальних умов для організації навчально-виробничого процесу.
3. Застосовувати засоби матеріального і морального стимулювання якісної праці, раціонального використання наявного обладнання, технічних засобів навчання і т. п.
4. Здійснювати прийняття на роботу нових працівників лише у випадках забезпечення повної продуктивності зайнятості працюючих і якщо не прогнозується їх вивільнення на підставі п. 1. ст. 40 КЗпП України.
5. Не застосовувати контрактну форму трудового договору, крім випадків, коли сам працівник виявляв бажання працювати за контрактом і за умови наявності фінансової бази.
6. Відповідно до заявок забезпечити працевлаштування в дошкільного навчального закладу випускників педагогічних навчальних закладів за отриманою спеціальністю, уклавши з ними безстроковий трудовий договір та установивши їм навантаження в обсязі не нижче кількості годин на ставку заробітної плати.
7. Забезпечити наставництво над молодими спеціалістами,
сприяти їх адаптації в колективі та професійному зростанню.
8. До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роз'яснити під розписку його права, обов'язки, інформувати про умови праці, права на пільги і компенсації за роботу в особливих умовах відповідно до чинного законодавства і
даного колективного договору.
9. Залучати до педагогічної роботи:
- керівних непедагогічних працівників даної установи;
- працівників інших установ, підприємств, організацій на умовах погодинної оплати лише за умови забезпечення штатних працівників-педагогів навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку.
10. Звільнення працівників за ініціативою адміністрації здійснювати згідно з чинним законодавством.
11. Звільнення педагогічних працівників у зв'язку із скороченням обсягу роботи здійснювати лише після закінчення навчального року.
12. У термін, визначений працівником, за його власним бажанням розривати з ним трудовий договір (у тому числі строковий), якщо в установі не виконується законодавство про охорону праці, умови колективного договору з цих питань з
виплатою відповідної вихідної допомоги (ст. 7 Закону України „Про охорону праці").
13. Протягом 2-х днів з часу одержання інформації доводити до відома членів колективу нові нормативні документи стосовно трудових відносин, організації праці, роз'яснювати їх зміст, права та обов'язки працівників.
14. Запровадження змін та перегляд норм праці проводити за погодженням з трудовим колективом.
15. Забезпечити гласність всіх заходів щодо нормування праці, роз'яснення працівникам причин перегляду норм праці та умов застосування нових норм.
16. Забезпечити своєчасне (не рідше одного разу на 5 років) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, гарантуючи їм при цьому відповідні пільги, компенсації згідно з чинним законодавством (збереження середньої заробітної плати, оплата вартості проїзду, виплата добових).
17. Розподіл педагогічного навантаження здійснювати за погодженням з педагогами. Попередній розподіл навчального навантаження на наступний навчальний рік проводити в кінці поточного навчального року, про що повідомляти працівників невідкладно.
Не обмежувати обсяг навчального навантаження максимальними нормами.
Навчальне навантаження менше тарифної ставки встановлювати лише за письмовою згодою працівника.
18. Включати представника трудового колективу до складу тарифікаційної та атестаційної комісій.
19. Режим роботи, графіки роботи, розклад занять затверджувати за погодженням з трудовим колективом.
20. При складанні розкладу навчальних занять забезпечити оптимальний режим роботи:
- для жінок, що мають двох дітей і більше віком до 8 років;
- для працівників, що поєднують роботу з навчанням.
21. Не допускати відволікання педагогічних працівників від виконання ними професійних обов'язків (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством).
22. Залучати працівників до роботи в надурочний час як виняток, лише за їх згодою.
23. У разі впровадження чергування в установі завчасно узгоджувати з трудовим колективом графіки, порядок і розміри компенсації.
24. Залучати на роботу окремих працівників у вихідні (неробочі) дні лише у виняткових випадках за їх згодою і за погодженням трудового колективу.
25. Компенсувати роботу у святковий, неробочий день згідно з чинним законодавством.
26. Графік щорічних оплачуваних відпусток затверджувати зборами трудового колективу не пізніше (наприклад 5 січня поточного року) і доводити до відома працівників.
27. Повідомляти працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за 2 тижні до встановленого графіком терміну. (Ст. 10 Закону України „Про відпустки").
28. На вимогу працівника переносити щорічну відпустку на інший, ніж це передбачено графіком, період у випадках:
- порушення терміну повідомлення працівника про час надання відпустки;
- несвоєчасної виплати заробітної плати за період відпустки, тобто не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (спи 10, 21 Закону України „Про відпустки").
29. 3а бажанням працівника виплачувати йому грошову компенсацію за частину щорічної відпустки при умові, що тривалість фактично наданих працівникові щорічної і додаткової відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних днів.
30. У випадку поділу відпустки на частини за бажанням працівника, основну безперервну частину відпустки надавати у розмірі не менше 14 календарних днів. Невикористану частину відпустки надавати педагогічному працівникові у
канікулярний час (п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997року № 346) перенесення щорічної відпустки здійснювати у порядку, передбаченому ст. 11 Закону України „Про відпустки".
31. Надавати відпустку (або її частину) керівним та педагогічним працівникам протягом навчального року у зв'язку з необхідністю санаторно-курортного лікування (постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346).
32. Надавати особам, які працюють з умовою неповного робочого часу, в тому числі тим, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, щорічну основну відпустку повної тривалості.
33. Тривалість додаткових оплачуваних відпусток встановлювати згідно з чинним законодавством, іншими нормативними актами і цим колективним договором понад тривалість основної оплачуваної відпустки згідно з додатками № 1, 2 (ст. 7, 8 Закону України «Про відпустки» , накази Міністерства праці та соціальної політики України № 7 від жовтня 1997 р. та № 18 від 5 лютого 1998 р.; лист Міністерства освіти України від 1 березня 1998 р. № 1 (9/96)).
34. Жінкам, які працюють і мають двох і більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і
неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 14 календарних днів.
35. За рахунок власних коштів установи надавати оплачувані відпустки у випадках:
- особистого шлюбу - 3 дні;
- при народженні дитини - 2 дні;
- шлюбу дітей - 3 дні;
- смерті близьких - 3 дні; (п. 33.4. Галузевої угоди).
36. Не пропонувати відпустки з частковим збереженням заробітної плати вагітним жінкам, особам, в сім'ях яких немає інших годувальників членам багатодітних сімей.
37. Відкликання працівника із щорічної відпустки здійснювати лиш за його згодою у випадках, передбачених чинним законодавством (сп Закону України "Про відпустки»).
38. Забезпечити дотримання працівниками трудової дисципліни, правил внутрішнього розпорядку. Сприяти створенню в колективі здорового морально-психологічного мікроклімату.
39. Запобігати виникненню індивідуальних та колективних трудових конфліктів, а у разі виникнення забезпечити їх вирішення згідно з чиї законодавством.
40. Забезпечити необхідні умови для ефективної роботи комісії розгляду індивідуальних трудових спорів.
Представник трудового колективу зобов'язується:
1. Роз'яснювати членам трудового колективу зміст нормативних документів щодо організації праці, їх права і обов'язки.
2. Сприяти дотриманню трудової дисципліни та правил внутрішнього розпорядку.
3. Забезпечувати постійний контроль за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, організації, нормування праці, розподілу навчального навантаження.
4. Активно і в повній мірі реалізувати права, надані йому відповідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників України з урахуванням змін і доповнень, внесених згідно з листом Міністерства освіти України від 18.04.94 р. н. 1 (9-88).
5. Сприяти упередженню виникнення трудових конфліктів.
Сторони угоди домовились про наступне:
Надавати відпустки без збереження заробітної плати або з частковим збереженням лише за наявності особистої заяви працівника, та не більше 15 календарних днів.
Розділ III. Забезпечення зайнятості
Адміністрація зобов'язується:
1. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання установи, скорочення чисельності або штату працівників приймати лише після попереднього проведення переговорів (консультацій) з трудовим колективом – не пізніше як за три місяці до здійснення цих заходів.
2. Надавати всім можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (за фактично виконану роботу) без будь-яких обмежень трудових прав працівника із збереженням повної тривалості оплачуваної відпустки та всіх гарант, пільг, компенсацій, встановлених цим колективним договором.
3. Здійснювати аналіз стану та прогнозування використання трудових ресурсів у ДНЗ.
4. При прогнозуванні масового вивільнення працівників (до 10 відсотків від загальної чисельності працюючих) розробити та реалізувати узгоджену з трудовим колективом програму забезпечення зайнятості та соціальної підтримки працівників, яких передбачається вивільнити.
5. Не допускати економічно необгрунтованого скорочення груп, робочих місць. У випадку об'єктивної необхідності скорочення педагогічних працівників провести його після закінчення навчального року.
6. При виникненні необхідності вивільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України:
- повідомляти не пізніше як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості про вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням установи, скороченням чисельності або штату працівників.
- вивільнення здійснювати лише після використання усіх можливостей забезпечити їх роботою на іншому робочому місці, в т. ч. за рахунок звільнення сумісників, ліквідації суміщення і т. д.
- направляти на професійну підготовку, перепідготовку із збереженням середнього заробітку на весь період навчання.
7. Надавати працівникам з дня попередження їх про звільнення вільний час (8 годин на тиждень) в межах робочого часу для пошуку нової роботи (п.3.5.3 Галузевої угоди).
8. При зміні власника звільнення працівників проводити лише у разі скорочення чисельності або штату.
Представник трудового колективу зобов'язується:
1. Вести роз'яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального
захисту вивільнюваних робітників.
2. Забезпечувати захист вивільнюваних робітників згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівникам переважного права залишатися на роботі відповідно до ст. 42 КЗпП України. Не допускати звільнення за ініціативою адміністрації вагітних, жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина друга ст. 179 КЗпП), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.
3. Не знімати з профспілкового обліку вивільнених працівників до моменту їх працевлаштування (крім випадків подання особистої заяви про зняття з обліку).
Сторони домовились
При скороченні чисельності штату працівників переважне право залишатися на роботі у випадку однакової продуктивності праці і кваліфікації, крім передбачених законодавством, надається також:
- особам передпенсійного віку.
Розділ IV. Оплата праці
Адміністрація зобов'язується:
1.Забезпечити в установі гласність умов оплати праці; порядку виплати доплат, надбавок, винагород, інших заохочувальних чи компенсаційних виплат; Положень про преміювання.
2. Не приймати в односторонньому порядку рішень, що змінюють встановлені в колективному договорі умови оплати праці.
3. Відповідно до ст. 15 Закону України "Про оплату праці" погоджувати з трудовим колективом умови оплати праці в дошкільному навчальному закладі.
4. Затвердити попередньо погоджене на зборах ту родового колективу Положення про преміювання. Спільно з представником трудового колективу:
- розподіляти фонд матеріального заохочення; .
- здійснювати преміювання працівників установи;
- виплачувати винагороди за результатами роботи та надбавки за вислугу років згідно з порядком, встановленим у цьому колективному договорі.
5. Виплачувати працівникам ДНЗ заробітну плату у грошовому
вираженні за місцем роботи два рази на місяць: аванс до 23 числа місяця; зарплата – до 7 числа поточного місяця.
6. Заробітну плату за період відпустки виплачувані за 5 днів (але не пізніше ніж за три дні) до початку відпустки.
У випадку затримки виплати відпускних, відпустка, за вимогою працівника, повинна бути перенесена на інший період.
7. При кожній виплаті заробітної плати з розшифровкою за видами виплат повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати, що належить до виплати (ст. 110 КЗпП України).
8. Забезпечити погашення заборгованості заробітної плати згідно із
затвердженим графіком.
При затриманні виплати заробітної плати нараховану до виплати суму індексувати відповідно до Положення про порядок компенсації працівникам частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати (постанова Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 р. №1427).
9. Погодинну оплату праці педагогічних працівників здійснювати лише у
випадках:
- заміщення протягом менше ніж два місяці тим часового відсутнього працівника;
- оплати праці працівників інших установ, які залучаються до педагогічної роботи.
При заміщенні тимчасово відсутнього робітника, яке тривало понад два місяці, оплату здійснювати по тарифікації з першого дня заміщення за всі години фактичного навантаження (п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).
10. Здійснювати за час роботи в період канікул оплату праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволено вести викладацьку роботу, з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул (п. 71 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівника освіти).
11. Здійснювати оплату праці у випадках, коли заняття не проводяться з незалежної від працівника причини (несприятливі метеорологічні умови епідемії, сільгоспроботи і т, д.), з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, при умові виконання працівниками іншої організаційно-педагогічної роботи відповідно до їх функціональних обов'язків.
При відсутності такої роботи оплату здійснювати з розрахунку не менше двох третин заробітної плати (ст. 113 КЗпП України, п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).
12. Встановити доплати і надбавки до тарифних ставок і посадових окладів
згідно додатків № 4, 5.
13. Педагогічним працівникам, у яких з незалежних від них причин протягом навчального року навантаження зменшується порівняно із встановленим гри тарифікації, відповідно до п. 76 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти виплачується до кінця навчального року:
- у випадку, коли навантаження, що залишилось, вище встановленої норми на ставку - заробітну плату за фактичну кількість годин;
- у випадку, коли при тарифікації навчальне навантаження було встановлено нижче норми ставки, — заробітну плату, встановлену при тарифікації за умови виконання іншої організаційно-методичної роботи.
- у випадку, коли навантаження, що залишилось, нижче встановленої на ставку — заробітну плату за ставку, коли цих педагогічних працівників немає можливості довантажити педагогічною роботою в даній місцевості за умови виконання іншої організаційно-педагогічної роботи.
14. Здійснювати розрахунки виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати та забезпечення допомогою у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю і пологами, виходячи із посадового окладу (ставки) того місяця, в якому відбулась подія пов'язана із відповідними виплатами, з урахуванням постійних доплат і надбавок (постанови Кабінету Міністрів України № 100 від 3 лютого 1996 р., № 346 від 16 травня 1996 р.).
15. Забезпечити збереження за працівниками місця роботи і середнього заробітку за час проходження медичного огляду (ст. 10 Закону України "Про охорону праці").
16. Мінімальна заробітна плата працівника, що виконує просту роботу не може бути нижчою за мінімальну державну гарантію.
17. Адміністрація несе відповідальність за порушення терміну виплати заробітної плати.
Представник трудового колективу зобов'язується:
1. Здійснювати контроль за дотриманням в установі законодавства про оплату праці.
2. Сприяти наданні працівникам установи необхідної консультативної допомоги щодо питань оплати праці.
3. Порушувати питання про притягнення до дисциплінарної, адміністративної відповідальності згідно із законодавством осіб, винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці, умов даного колективного договору, що стосується оплати праці — ст. 45, 141, 147-1 КЗпП України, ст. 36 Закону України "Про оплату праці", ст. 18 Закону України "Про колективні договори і угоди".
4. Представляти інтереси працівника при розгляді його трудового спору щодо оплати праці в комісії по трудових спорах (ст. 226 КЗпП України).
5. Представляти на прохання працівника його інтереси щодо оплати праці в суді (ст. 112 Цивільно-процесуального кодексу України).
6. Звертатися до суду з заявами на захист трудових прав та інтересів членів профспілки (ст. 121 Цивільно-процесуального кодексу України).
7. Звертатися до прокурора з приводу порушення законності для перевірки ним виконання законів за заявами громадян та іншими повідомленнями (ст. 19 Закону України "Про прокуратуру").
8. Повідомляти про всі факти порушень щодо оплати праці галузеву правову інспекцію праці та державну інспекцію праці.
Вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у
порушенні законодавства про оплату праці.
Розділ V. Охорона праці
Адміністрація зобов'язується:
1. Забезпечити своєчасну розробку і виконання заходів по створенню безпечних та нешкідливих відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці (додаток № 3 ).
2. Встановити 1 годину на день для роботи уповноваженому з питань охорони праці від основної роботи збереженням середнього заробітку для виконання ними громадських обов'язків.
3. Щорічно аналізувати виробничий травматизм і захворюваність. Розробити заходи щодо запобігання нещасних випадків та профзахворювання.
4. Провести навчання і перевірку знань працівників, які зайняті на
роботах з підвищеною небезпекою.
5. Забезпечити видачу миючих засобів працюючим.
6. Своєчасно видавати працюючим спецодяг.
7. Відшкодувати працівникові шкоду, заподіяну йому або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням трудових обов'язків, у повному розмірі втрачений заробіток (члени сім'ї та утриманці загиблого) одноразову допомогу відповідно до ст. 11 Закону України "Про охорону праці".
8. Відшкодувати потерпілому витрати на лікування, протезування, придбання транспортних засобів, по догляду за ним та інші види медичної соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, що видасться в установленому порядку. Надавати інвалідам праці, включаючи непрацюючих, в ДНЗ, допомогу у вирішенні соціально-побутових умов, питань за рахунок установи. (Ст. 11 Закону України "Про охорону праці"),
9. Надавати матеріальну допомогу працівникам у випадку хвороби внаслідок травм у дошкільному навчальному закладі залежно від тривалості хвороби.
10. За кошти установи організовувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників.
11. На прохання працівника організовувати позачерговий медичний огляд, якщо працівник пов'язує погіршення стану свого здоров'я з умовами праці відповідно до закону України «Про охорону праці».
12. На зборах трудового колективу обирати уповноваженого з питань охорони праці. Створити йому умови для навчання та виконання функцій громадського нагляду за охороною праці.
13. Проводити атестацію робочих місць за умовами праці (постанова Кабінету Міністрів №442 від 01.01.1992р.) один раз на п’ять років (наступну атестацію провести в 2015 році).
14. Забезпечити належне утримання санітарно-побутових приміщень згідно з графіком планового ремонту.
15. Запроваджувати систему стимулювання працівників, які виконують акти законодавства з питань охорони праці та техніки безпеки, не порушують вимог особистої та колективної безпеки.
Представник трудового колективу зобов’язується:
1. Встановити постійний контроль за виконанням вимог до нормативних актів з охорони праці силами представників трудового колективу з питань охорони праці, комісій.
2. Регулярно виносити на розгляд засідань трудового колективу про питання стану умов і охорони праці.
Розділ VI. Соціально-трудові пільги, гарантії, компенсації.
Адміністрація зобов'язується:
1. Надавати педагогічним працівникам щорічно грошову винагороду в розмірі одного посадового окладу за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків при наявності бюджетного фінансування (ст. 57 Закону України «Про освіту»), (додаток № 6).
2. Виплачувати педагогічним працівникам надбавку за вислугу років допомогу на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки (ст.57 Закону України «Про освіту»), (додаток № 1, 2) .
3. Сприяти педагогічним працівникам у забезпеченні їх житлом у передбаченому законодавством порядку (ст. 55 Закону України «Про освіту»).
4. Сприяти педагогічним працівникам у наданні їм пільгових кредитів для індивідуального та кооперативного будівництва (ст. 55 Закону України «Про освіту»).
5. Сприяти працівникам у призначенні їм пенсій за вислугу років та за віком.
6. Забезпечити надання всім категоріям працівників, включаючи медичних матеріальної допомоги, зокрема на оздоровлення, в сумі одного посадового окладу на рік.
7. Забезпечити виплату премій працівникам, відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30 серпня 2002 року
8. Сприяти забезпеченню всіх працівників установи гарячим харчуванням на пільгових умовах.
9. Створити кімнату психологічного розвантаження.
10. Сприяти вирішенню в органах місцевої влади щодо здешевлення вартості проїзду працівників дошкільного навчального закладу до місця роботи і додому, або зовсім безкоштовно.
11. У разі захворювання педагогічних працівників, яке унеможливлює виконання ними професійних обов'язків і обмежує перебування в дитячому, учнівському колективах, або тимчасового переведення за цих чи інших обставин на іншу роботу, зберігати за ними середній заробіток. У разі хвороби чи каліцтва
попередній середній заробіток виплачувати до відновлення працездатності або встановлення інвалідності. (Ст. 57 Закону України "Про освіту")..
Представник трудового колективу зобов'язується:
1. Сприяти членам колективу у відведенні їм земельної ділянки під садівницькі товариства, городи, житлове будівництво.
2. Здійснювати контроль за своєчасним наданням пільг по комунальним послугам педпрацівникам, інформувати про стан місцеві органи влади.
3. Організувати надання допомоги у вирішенні побутових умов,
проблем пенсіонерам, що стоять на обліку у профспілковій
організації.
4 Сприяти організації санаторно-курортного лікування та відпочинку членів трудового колективу та їх сімей.
5. Організувати проведення "днів здоров'я", виїзди на природу. Організувати роботу "групи здоров'я" для осіб похилого віку.
6. Організувати проведення лекцій, зустрічей зі спеціалістами щодо нетрадиційних методів лікування.
7. Організувати сімейні вечори, вечори відпочинку, присвячені Дню працівників освіти, 8 Березня, Новому року і т. д.
8. Провести День шанування людей похилого віку. Забезпечити запрошення на свято ветеранів праці та пенсіонерів.
Розділ VII. Контроль за виконанням колективного договору
Сторони зобов'язуються:
1. Визначити осіб, відповідальних за виконання окремих положень колективного договору, та встановити термін їх виконання.
2. Періодично проводити зустрічі адміністрації та членів трудового колективу, на яких інформувати сторони про хід виконання колективного договору.
3. Двічі на рік (січень, червень) спільно аналізувати стан (хід) виконання колективного договору, заслуховувати звіти керівника та представника трудового колективу про реалізацію взятих зобов'язань на загальних зборах трудового колективу.
4.У разі несвоєчасного виконання, невиконання зобов'язань (положень) аналізувати причини та вживати термінові заходи шодо забезпечення їх реалізації.
5. Осіб, винних у невиконанні положень колдоговору, притягати до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Представник трудового колективу зобов’язується:
-
Вимагати від власника або уповноваженого ним органу розірвання трудового договору з керівником ДНЗ, якщо він порушує законодавство про працю і не виконує зобов’язань за колективним договором (ст.45 КЗпП України).
Адміністрація зобов’язується:
-
Надрукувати, забезпечити реєстрацію та розмноження колективного договору.
-
Колективний договір підписаний у двох примірниках, які зберігаються у кожної із сторін і мають однакову юридичну силу.
За дорученням трудового колективу:
Завідувач дошкільного навчального закладу: _________________ (Цихоцька Р. М. )
Представник трудового колективу: _________________ (Томчук В. Г.
Додаток №4
до Колективного договору між адміністрацією і
трудовим колективом дошкільного навчального
закладу с. Березовичі на 20013- 2019 роки
ПЕРЕЛІК
доплат, надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників дошкільного навчального закладу.
Доплати і надбавки
Розміри доплат і надбавок
3а суміщення професій (посад)
50 відсотків тарифної ставки, окладу суміщених посад працівників
За розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт
50 відсотків тарифної ставки окладу, які могли б виплачуватися за умови додержання нормативної кількості працівників
За виконання обов'язків тимчасового відсутнього працівника
50 відсотків тарифної ставки, окладу відсутнього працівника
За роботу у нічний час
40 відсотків годинної тарифної ставки, посадового окладу за кожну годину роботи в цей час.
За високі досягнення у праці
до 50 відсотків посадового окладу
За виконання особливо важливої роботи на певний термін
до 50 відсотків посадового окладу
За високу професійну майстерність
12 відсотків тарифної ставки працівника
За роботу в важких та шкідливих умовах праці, згідно проведеної атестації
10 – 12 відсотків тарифної ставки
Додаток № 5
до Колективного договору між адміністрацією і
трудовим колективом дошкільного навчального
закладу с. Березовичі на 20013- 2019 роки
ПЕРЕЛІК РОБІТ
з несприятливими умовами праці, на яких встановлюються доплати працівникам з важкими умовами праці до 12 відсотків
1. Робота, пов'язана з опаленням, шуруванням та очищенням груб ви золи і шлаку
(опалювач).
2. Прання, сушіння і прасування білизни. спецодягу з застосуванням
миючих засобів (машиніст).
3. Робота біля гарячих плит, котлів, електрожарових шаф, кондитерського та
іншого технічного обладнання для приготування їжі. смаження і випікання (кухар, кондитер).
4. Вантажно - розвантажувальні роботи, виконувані вручну (комірник,
вантажник).
5. Роботи пов'язані з миттям посуду, тари, технічного обладнання вручну із
застосуванням і використанням хімічних речовин (підсобний працівник).
6. Робота по догляду за дітьми при відсутності водопроводу, каналізації, по
організації і режиму харчування при відсутності засобів малої механізації
помічники вихователів, санітарки - няні сільських дитячих дошкільних закладів).
7. Всі види робіт, виконувані у навчально - виховних установах при переведенні їх
на особливий санітарно - епідеміологічний режим роботи.
8. Робота з хлоруванням води, з виготовленням дезинфікуючих розчинів, а також
з їх використанням (прибиральниці службових приміщень).
9. Робота з використанням хімічних реактивів, а також з їх збереженням
(учителі хімії, лаборанти).
10. Обслуговування котелень, які працюють на вугілля чи мазуті, каналізаційних
колодязів, мереж (кочегар, слюсар-сантехнік).
11. Робота з комп'ютерами і дисплеями ЕОМ (оператори),
12. Забезпечення і проведення занять у критих плавальних басейнах
(інструктори, хлоратори).
13. Робота на висоті 1,5 м. і вище від поверхні землі, підлоги (ремонтні роботи).
14. Прибиральниці туалетів (10 відсотків ставки заробітної плати згідно з пунктом 2
Примітки до п. 15 Інструкції).
15. Заточування інструментів абразивними кругами сухим способом.
Робота на деревообробних верстатах (вчителі трудового навчання,
керівники гуртків тощо).
Додаток №3
до Колективного договору між адміністрацією і
трудовим колективом дошкільного навчального
закладу с.Березовичі на 2013 - 2019 роки
Заходи по охороні праці та техніці безпеки по ДНЗ на 2013 рік
№ п/п
Місяць
Заходи
1.
Січень
Інструктаж по техніці безпеки з усіма категоріями працівників установи, в зв’язку з початком нового року
2.
Лютий
Придбати миючі та дезинфікуючі засоби
3.
Березень
Підготовка до весняно-літнього періоду
4.
Квітень
Виробнича нарада з питань техніки безпеки в установі.
5.
Травень
Тиждень безпеки дитини
6.
Червень –
Серпень
Інструктаж на літній оздоровчий період для всіх категорій працівників установи.
Ремонт спортивних та прогулянкових майданчиків.
Бесіди з батьками по техніці безпеки.
Ремонт вентиляцій на харчоблоці.
Придбання халатів та спец одягу для працівників.
7.
Вересень
Інструктаж з техніки безпеки на початок навчального року.
Наказ „Про організацію охорони праці, безпеки життєдіяльності та виконання Інструкції по охороні життя і здоров’я дітей.” Наказ „Про перехід ДНЗ на осінньо-зимовий період”
8.
Жовтень
Закупити миючі та дезинфікуючі засоби.
9.
Листопад
Закупити вогнегасники та протипожежні щити.
10.
Грудень
Інструктаж з техніки безпеки під час проведення Новорічних свят.
Додаток № 6
до Колективного договору між адміністрацією і
трудовим колективом дошкільного навчального
закладу с.Березовичі на 2013 - 2019 роки
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Березовичівського дошкільного навчального закладу за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків
-
Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам навчальних закладів видається відповідно до ст. 57 Закону України "Про освіту" та постанов Кабінету Міністрів України від 31.01.2001р. № 78 та 19.08.2002р. №1222 "Про реалізацію окремих положень і форм, передбачених ст. 57 Закону України "Про освіту", частини першої ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої ст. 18 і частини першої ст. 22 Закону України «Про позашкільну освіту», частини другої ст. 19 «Про дошкільну освіту», ст. 59 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік» та Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 898 від 5.06.2000р.
-
Кошти на щорічну винагороду виділяються в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу.
-
Педагогічним працівникам навчального закладу, крім сумісників, грошова винагорода надається за:
3.1. Сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, правил внутрішнього трудового розпорядку.
3.2. Забезпечення результативної та стабільної діяльності відповідно до посадових інструкцій і компетенції на конституційних засадах.
3.3. Творчу ініціативу, впровадження передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій:
- керівник методичного об'єднання ДНЗ (району);
- керівник практичного семінару ДНЗ (району);
- керівник школи передового педагогічного досвіду ДНЗ (району): майстер- клас, творчий майданчик, творча лабораторія...
- вивчений передовий педагогічний досвід: завідувачем ДНЗ, РМК, ВОІППО;
- впроваджує передовий педагогічний досвід педагогів ДНЗ, району, області;
- впроваджує особистісно зорієнтоване виховання і навчання дітей;
- співпраця з родинами вихованців по удосконаленню навчально- виховного процесу ДНЗ; участь у підготовці та проведенні масових заходів ДНЗ, району
- охорона життя та зміцнення здоров'я дітей (захворюваність, наповнюваність груп, відвідуваність);
3.4. Авторство друкованих статей у фахових журналах з проблем педагогічних технологій.
3.5. Авторство посібників, затверджених облуон, який використовують педагоги ДНЗ, району, області.
3.6. Участь у конкурсах фахової майстерності, підготовку посібників, програм, методичних рекомендацій.
3.7. Досягнення успіхів у вихованні та навчанні дітей, результативну підготовку дітей
до шкільного навчання (фізичну, інтелектуальну, соціально-психологічну).
3.8. Рівні досягнення знань згідно вимог Базового компоненту.
3.9. Збереження, оновлення та використання навчально-матеріальної бази та ТЗН, групових приміщень, виготовлення наочності:
-
збереження існуючої матеріальної бази;
-
виготовлення наочних посібників, дидактичного, роздаткового та демонстраційного матеріалу;
-
участь та результати роботи по ремонту та підготовці навчальних приміщень до нового навчального року;
-
залучення коштів для покращення матеріально-технічної та навчально-матеріальної бази;
-
створення авторської творчої лабораторії для роботи з обдарованими дітьми, викладання спецкурсів і т.д.
-
створення відеотеки, діатеки, кінотеки та використання їх в навчальному процесі;
-
утримання в робочому стані та використання в навчальному процесі ТЗН.
3.10.Проведення відкритих занять для педагогів ДНЗ, району.
3.11. Результати роботи по батьківському всеобучу (рівні):
"високий" "середній" "задовільний" "низький"
3.12. Участь та результати участі у виставках педагогічних технологій (рівні):
"високий", ʺсередній" "задовільний" "низький"
3.13. Дотримання вимог з охорони праці та техніки безпеки, санітарно-гігієнічних норм утримання дошкільного закладу.
-
дотримання високого рівня санітарного стану території, закріпленої за групою;
-
озеленення, вирощування квітів, оформлення клумб.
3.14. Робота без лікарняних листів.
Механізм визначення суми винагороди здійснюється за такою схемою:
-
Визначається бал оцінки діяльності відповідно до таблиці по кожному питанню окремо.
-
Визначається сума балів для кожного педагога, виходячи із вимог Положення, і заноситься в таблицю проти прізвища кожного педагога в графу «Всього балів».
-
Визначається кількість балів, які набрали всі педагоги разом, і заноситься в графу «Разом балів».
-
Визначається коефіцієнт оцінки одного балу за формулою:
коефіцієнт загальна сума винагороди,
оцінки визначеної для ДНЗ
одного === ______________________________
балу загальна кількість балів,
які набрали всі педагоги
5. Визначення суми винагороди для кожного окремого працівника здійснюється за формулою:
Сума Коефіцієнт оцінки Кількість балів, які набрав
винагороди = одного балу * кожен педагог окремо
Сума винагороди заноситься в таблицю в графу «Сума коштів до виплати».
По результатах визначення суми винагороди комісією ДНЗ для кожного педагогічного працівника завідувачем видається наказ, погоджується з трудовим колективом і передається в бухгалтерію.
Примітка:
-
Щорічна грошова винагорода не надається при:
-
оголошення дисциплінарного стягнення протягом року;
-
грубому порушені Положень, інструкцій та інших законодавчих актів.
Щорічна грошова винагорода керівникам навчальних закладів надається на підставі наказу начальника управління освіти за погодженням із органом виконавчої влади.